PERDELER VE AKSESUARLAR

Katlamalı Drape ve Fon Balon Japon Panel Zincir Ve İp Gerdirme Stor Jaluzi Plise Dikey Briz Aksesuarlar

Günümüzde, eski ihtişamlı ve büyük perdelerin yerine daha modern tarzda kabul edilen balon,katlamalı veya panel tarzda perdeler tercih edilmektedir. Perdelerin görünümünün zamanla değişimi ile birlikte kullanılan aksesuarlarda da önemli ölçülerde değişiklikler olmaktadır. Bu nedenle perde seçimi yaparken diğer dikkat edilmesi gereken nokta da aksesuar seçimidir.

Buradaki ölçüt seçim yaparken perde, kumaş, aksesuar ve mekanın tam bir uyum içinde olmasıdır.

PERDE SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLİR?

Perde, güneşten ve meraklı gözlerden korunmak için bir araç olmakla beraber, aynı zamanda mekanı ısıtan ve canlılık katan bir zenginliktir.

Perde seçimindeki önemli noktalardan birisi kullanılacağı mekandır.
Bir perde isteğe göre mekanı olduğundan daha büyük veya küçük gösterebilir. Küçük mekanlarda katlamalı , Japon, Stor tarzda çizgi veya küçük desenleri olan açık renkli kumaşlar, büyük mekanlarda ise klasik tarzda, daha kalın kumaşlı ve uzun perdeler kullanılabilir.

Mekana ve işlevine göre perde modeli seçildikten sonra 2.önemli nokta kullanılacak kumaşın seçimidir. Kumaş seçimi ve metrajı hesaplanırken aşırıya kaçarak kalabalık yaratmak veya maliyetini düşünerek kısıtlamaya gitmek doğru değildir. Uygun olanı ideal ölçülerin dışına çıkılmamaktır.

 

 

 

Sahra-i Cedid Atatürk Cad. No: 47/1 Erenköy İstanbul Tel : 0216 302 1014 - Faks : 0216 386 3731
info@klasperde.com.tr